Jeesus kõneleb Nikodeemusega

Jh 3:3 „Tõesti, tõesti, ma ütlen sulle, kes ei sünni ülalt, ei või näha Jumala riiki.”

Jh 3:5 „Tõesti, tõesti, ma ütlen sulle, kes ei sünni veest ja Vaimust, ei saa minna Jumala riiki.”

Jh 3:6 „Lihast sündinu on liha, ja Vaimust sündinu on vaim.”

Jh 3:7 „Ära imesta, et ma sulle ütlen: Te peate sündima ülalt!”

Jeesus mõtles seda, et kui inimene tahab minna Jumalariiki, siis peab ta läbi tegema muutumise, mille käigus inimene, kui liha muutub Jumalaks, kui Vaimuks. Sellist muutumist võib nimetada uuesti (uueks) sündimiseks.

Jh 3:17-21 Jumal ei ole ju läkitanud oma Poega maailma, et ta kohut mõistaks maailma üle, vaid et maailm tema läbi päästetaks. Kes temasse usub, selle üle ei mõisteta kohut, ja kes ei usu, selle üle on kohus juba mõistetud, sest ta ei ole uskunud Jumala ainusündinud Poja nimesse.

Ent kohus on see, et valgus on tulnud maailma, aga inimesed on armastanud pimedust enam kui valgust, sest nende teod on kurjad. Igaüks, kes teeb halba, vihkab valgust ega tule valguse juurde, et ta tegusid ei paljastataks. Aga kes teeb tõtt, see tuleb valguse juurde, et ta teod saaksid avalikuks, sest need on tehtud Jumalas.

Jeesus mõtles seda, et ei Jumal, ega ka Poeg ei ole mitte kohtumõistjad maailma üle, nad ei ole tulnud (ega tule ka kunagi tulevikus) kedagi hukka mõistma ega kellegi üle kohut mõistma, vaid nad on igavesse ellu viiva pääsetee näitajad. Inimene aga ise valib hukkumise, kui ta ei hooli ellujäämisest, olles seeläbi ka ise endale kohtumõistjaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga