Jeesus kõneleb Samaarias

Jh 4:21-24 „Naine, usu mind, et tuleb tund, mil te ei kummarda Isa sellel mäel ega Jeruusalemmas! Teie kummardate, mida te ei tea, meie kummardame, mida me teame, sest pääste tuleb juutidelt. Kuid tuleb tund ja see on ka nüüd, et tõelised kummardajad kummardavad Isa vaimus ja tões, sest ka Isa otsib neid, kes teda nõnda otsivad. Jumal on Vaim ja kes teda kummardavad, peavad teda vaimus ja tões kummardama.”

Jeesus mõtles seda, et Jumal on Vaim, kes elab igas inimeses. Inimene ei pea ilmtingimata Jumalaga suhtlemiseks käima kirikus või lugema pühi raamatuid, sest tõeline Jumal isiklikult elab juba inimeses ja on leitav.

Jh 4:37,38 Jah, siin on tõsi see ütlus: „Üks on, kes külvab, ja teine,
kes lõikab.” Mina olen teid läkitanud lõikama seda, mille kallal teie pole vaeva näinud. Teised on näinud vaeva, ja teie olete tulnud nende
vaeva vilja lõikama.

Jeesus mõtleb seda, et maailma vilja külvajaks on vihamees, lõikajaks aga Jumal. Inimese teekond algab seemnest ja see teeb läbi muutuse, küpsemise ning seejärel kui ta on küps Jumala jaoks, siis Jumal lõikab selle ja paneb oma aita hoiule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga