Lõpuaeg

Mt 24:7-10 Sest rahvas tõuseb rahva vastu ja kuningriik kuningriigi
vastu ja on näljahädasid ja paiguti on maavärinaid. See kõik on aga sünnitusvalude algus. Siis antakse teid ahistusse ja teid tapetakse ja te saate kõigi rahvaste vihaaluseks minu nime pärast.

Lk 21:23,24 Häda neile, kes on lapseootel, ja neile, kes imetavad neil
päevil, sest suur kitsikus tuleb maa peale ja viha selle rahva vastu. Ja nad langevad mõõgatera läbi ja nad viiakse vangi kõigi rahvaste sekka, ja Jeruusalemm jääb paganatele tallata, kuni paganate ajad saavad täis.

Mt 24:14 Ja seda Kuningriigi evangeeliumi kuulutatakse kogu
ilmamaale, tunnistuseks kõigile rahvastele, ja siis tuleb lõpp.

Mt 24:27 Sest otsekui välk sähvatab idast ja paistab läände, nõnda on
Inimese Poja tulemine. Aga kohe peale nende päevade ahistust
pimeneb päike ja kuu ei anna oma kuma ja tähed kukuvad taevast ja taeva vägesid kõigutatakse.

Lk 21:25-27 Ja päikeses ja kuus ja tähtedes on siis tunnustähti ja maa peal on rahvastel kitsikus ja nõutus merekohina ja veevoogude pärast. Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse.

Mt 24:30 Ja siis saab nähtavaks Inimese Poja tunnustäht taevas ja 
siis halavad kõik maa suguvõsad ja nad näevad Inimese Poega 
tulevat taeva pilvede peal väe ja suure kirkusega.

Lk 21:27-29 Ja siis nad näevad Inimese Poega tulevat pilve sees väega ja suure hiilgusega. Aga kui kõik see hakkab sündima, siis tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!

Mt 24:31 Ja ta läkitab oma inglid suure pasunahäälega ja need koguvad kokku tema valitud neljast tuulest, taeva ühest äärest teise ääreni.

Uuesti tulemisel Jumala Poeg ei tule mitte taevast alla, sest taevariik on igavikku kinnitatud ja sealt ei tulda kunagi alla maapeale, vaid ainult alt minnakse üles taevasse ja Jumala Poeg tõuseb alt maapealt üles taevasse, ehk Jumalalt hästi õppinud inimene muudetakse Jumala sarnaseks ja sellise uueks sünni kaudu avaldub Jumal tema kaudu ja siis nähakse temas Poega tulevat suures väes ja hiilguses, sest Jumal näitab oma palet tema kaudu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga