Pojale antud meelevallast

Jh 5:19-21 Siis Jeesus vastas neile: „Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, Poeg
ei saa midagi teha iseenesest, ta teeb vaid seda, mida näeb tegevat
Isa, sest mida iganes Isa teeb, seda teeb ka Poeg. Isa armastab ju Poega ning näitab talle kõike, mida ta ise teeb, ning tahab temale näidata suuremaid tegusid, kui need on, nõnda et te seda panete imeks. Sest nõnda nagu Isa äratab üles surnuid ja teeb elavaks, nõnda
teeb ka Poeg elavaks, keda tahab.

Jeesus mõtles seda, et Inimese Poeg saab teha vaid selliseid tegusid, mida ta näeb Jumalat tegevat, s.o. surnuist ellu äratada (sest Jumal on elu ja ellu ärataja) või terveks teha haigustest (sest Jumal on tervendaja) ja kuna Jumal elab Poja läbi, siis ta teeb ka oma tegusid Poja läbi.

Jh 5:24 Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, kes kuuleb minu sõna ja usub
teda, kes minu on saatnud, sellel on igavene elu, ning ta ei lähe kohtu
alla, vaid on läinud surmast ellu.

Jeesus mõtleb seda, et igaüks, kes võtab vastu Elava Jumala, see ei pea surema kunagi, ei selles elus ega mitte üldse, vaid see siirdub otse igavesse ellu, ilma füüsiliselt suremata, sest kui inimene võtab vastu Elava Jumala, siis tema surelikus kehas kasvab Elava Jumala osa, mis pidurdab surelikkuse protsessid kehas, muutes sureliku keha Elavaks Vaimuks.

Kui sa oled Elavat Vaimu täis, siis ei saa enam surm hakata sinust kinni. Elava Jumala Vaim kaotab surelikkuse ja see ei ole nali, vaid see on järgi proovitud ja tõestatud Jeesuse poolt. Selles ongi kogu taevariigi rõõmusõnumi mõte – võta vastu Elava Jumala Vaim, vabane surelikkusest ja ela igavesti, sest seda soovib Elav Jumal. Elav Jumal ei soovi kellegi surma, vaid Elav Jumal soovib igavest elu anda igaühele, kes selle vastu võtab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga